Efekt uboczny Bitcoin’s Bull Run: Transakcje teraz kosztują średnio 12 dolarów

Efekt uboczny Bitcoin’s Bull Run: Transakcje teraz kosztują średnio 12 dolarów

W miarę jak handlowcy skupiają się na walucie, Bitcoin po raz kolejny stał się niewiarygodnie drogi w użyciu.

  • Opłaty za Bitcoiny wzrosły o 344%.
  • To w dużej mierze zależy od wysokiej ceny Bitcoina.
  • Przeciętna transakcja z Bitcoinem kosztuje 12 dolarów.

Nie znowu! Średni koszt wysłania transakcji Bitcoin wzrosła do 12 dolarów, za BitInfoCharts, jego najwyższa cena od 5 listopada, kiedy Bitcoin właśnie rozpoczął swój bieg byków.

W niedzielę, 13 grudnia a Bitcoin Profit, średni koszt wysłania transakcji Bitcoin był tylko 2,7 dolarów. Oznacza to wzrost o 344% w mniej niż tydzień.

Rosnące opłaty Bitcoin są niefortunnym efektem ubocznym rekordowego tygodnia Bitcoin, w którym cena Bitcoin osiągnął nowy wszech czasów wysoki 23.643 dolarów w czwartek, a wzrosła o 26% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Obecna cena Bitcoin’a to 23.575 dolarów, wzrost o 5% w ciągu ostatnich 24 godzin.

BTC
+26.09% $23570.37
24H7D1M1YMax
20 listopada 24 listopada 28 listopada 2Dec 6 grudnia 10 grudnia 14 grudnia 1817000190002100023000

Cena BTC

Opłaty za Bitcoin’y wzrastają zawsze, gdy istnieje nadmiar aktywności na łańcuchu blokowym. Istnieje skończona podaż górników chcących przetwarzać transakcje, a oni podnoszą opłaty, gdy popyt na przetwarzanie transakcji przewyższa podaż.

Oznacza to, że tylko ci, którzy rozpaczliwie potrzebują transakcji Bitcoin płacą wysokie ceny wymagane do wysłania waluty pomiędzy portfelami.

Stwórz swój własny, w 100% unikalny NFT dla swoich przyjaciół i rodziny lub zachowaj je dla siebie. Jeśli szukasz idealnego prezentu na wakacje, nie szukaj dalej.

Joe DiPasquale, dyrektor generalny BitBull Capital, powiedział Decrypt: „Opłaty transakcyjne Bitcoin’a są oparte na dostępności górników (podaż) i wielkości ruchu aktywów kryptograficznych (popyt). Wraz z szybkim wzrostem wykorzystania i transferów oraz wolniejszym wzrostem wydajności górników, cena transferowa Bitcoin’a wzrosła.“

Prostym wyjaśnieniem wysokich opłat za Bitcoin jest zatem cena Bitcoin. Wiele osób chce handlować Bitcoinem, czy to kupując z oczekiwaniami, że osiągnie jeszcze wyższe ceny, czy też wypłacając pieniądze z powodu obaw, że Bitcoin wkrótce upadnie, tak jak to miało miejsce po jego byka uruchomić w 2017 roku.

Ostatnim razem średnia opłat Bitcoin wzrosła do poziomów obserwowanych dziś było na początku listopada, kiedy cena Bitcoin rozpoczął swój wzrost, wspinając się o około 2000 dolarów w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Grudzień 2017 jest rekordem dla najwyższych opłat za Bitcoin. Podczas szczytu Bitcoin’s bull run, średnie opłaty uderzył w wysokich opłat 50 dolarów. A wszystko to za marne 19,500 dolarów!

Jednym z wyjaśnień, dlaczego opłaty Bitcoin’a nie wzrosły do tak wygórowanych poziomów (jeszcze!) ten bieg byków jest to, że istnieje znacznie więcej górników Bitcoin dostępne do przetwarzania transakcji dzisiaj niż były trzy lata temu.